.

OiOi ürünlerinin ham maddesi nedir?

Tüm OiOi ürünleri gıda sınıfı %100 premium silikondan üretilir. Gıda sınıfı silikon, camın ham maddesi olan silis kumundan elde edilmekte olup ve bebek ürünleri ve gıda ile temas eden ürünlerde kullanılabilecek en sağlıklı alternatiflerin başında gelir.

Silikon plastik midir?

Gıda sınıfı silikon bio kaynaklı bir ham maddedir. Plastik ise petrol türevidir. İki ham madde doku ve görüntü olarak birbirlerine benziyor olsa da aslında gıda sınıfı silikon camın kardeşidir ve “camın yumuşak hali” olarak adlandırılabilir. Silikon BPA, BPS, Latex, Fatalat, Toksik ve kanserojen madde içermez. Yüksek sıcaklıklarda zararlı salınımlar yapmaz.

Silikon ürünleri nasıl temizleyebilirim?

Statik elektrik yükü sebebiyle ortamdaki tozu üzerine çekebilen silikon ürünleri sıcak ya da ılık su ile elde yıkayarak kolayca temizleyebilirsiniz. Ayrıca kaynatabilir ve sterilizatöre koyabilirsiniz.

Ürünümde oluşan yemek kokusunu nasıl giderebilirim?

Sıklıkla olmasa da bazen güçlü tat ve koku içeren gıdaların ürün içerisinde bekletilmesi; cam, metal, plastik gibi diğer materyallerden üretilen ürünlerde olduğu gibi, silikon ürünlerde de koku oluşumuna neden olabilir. Oluşan kokunun giderilmesi için, ürünü limon ya da beyaz sirke ile ovalayıp 20 dakika beklettikten sonra sıcak su ile durulayabilirsiniz. Şikayetinizin devam etmesi durumunda ürünü karbonatlı sıcak suda 1 gece beklettikten sonra durulayarak kullanabilirsiniz.

Ürünümde oluşan deterjan kokusunu nasıl giderebilirim?

Ürünün temizlenmesi esnasında kullanılan deterjan içeriğindeki koku verici aktif maddeler (bebek deterjanları dahil) koku oluşumuna neden olabilir. Bu nedenle silikon ürünlerin temizlenmesinde doğal içerikli ve parfümsüz deterjanların/sabunların kullanılmasını öneririz. Sinen deterjan kokusunun giderilmesi için, ürünü limon ya da beyaz sirke ile ovalayıp 20 dakika beklettikten sonra sıcak su ile durulayabilirsiniz. Şikayetinizin devam etmesi durumunda ürünü karbonatlı sıcak suda 1 gece beklettikten sonra durulayarak kullanabilirsiniz.

Ürünü henüz kullanmadım ama kötü bir koku var. Ne yapabilirim?

Tüm ürünlerimiz gıda sınıfı “%100 premium silikondan üretilmektedir. Gıda sınıfı silikon tatsız ve kokusuz bir ham maddedir. Ancak bazen ürünlerin uzun süre ambalaj içerisinde beklemesi nedeniyle havasız kalmasından kaynaklı koku oluşumları meydana gelebilir. Oluşan kokunun giderilmesi için, ürünü limon ya da beyaz sirke ile ovalayıp 20 dakika beklettikten sonra sıcak su ile durulayabilirsiniz.

OiOi ürünleri bulaşık makinesinde yıkanabilir mi?

Gıda sınıfı silikon ısı mukavemeti yüksek bir ham maddedir. Dolayısıyla silikon ürünlerin bulaşık makinesinde yıkanması teknik açıdan mümkündür. Ancak yetişkin bulaşıklarındaki yemek artıklarıyla makine içinde oluşan bakteriyel ortam, bebek ürünlerinin hijyeni açısından uygun olmayabilir. Ayrıca bulaşık makinası deterjanlarının içerdiği ağır kimyasallar bebeklerin sağlığını tehdit edebilir. Bu nedenlerle tüm bebek ürünleri gibi OiOi ürünlerini de sıcak su ile elde yıkamanızı tavsiye ederiz.

OiOi ürünleri fırına ve mikrodalgaya girebilir mi?

Farklı ısı derecelerine karşı dirençli olan silikon ürünler, ambalaj üzerindeki talimatlarda aksi belirtilmedikçe 200 dereceye kadar fırına ve mikrodalgaya girebilir. Ayrıca -40 dereceye kadar buzdolabı ve derin dondurucuya konabilir.

OiOi Porsiyon’un vakumu çalışmıyor. Ne yapabilirim?

Vakum sistemi dikey olarak çalışan bir sistemdir. Yani ürünü yukarı doğru çektiğinizde direnç göstermesi, vakumun doğru çalıştığının bir göstergesidir. Yatay olarak çekildiğinde ise ürünün tabanı hava alacak ve kolayca yüzeyden ayrılacaktır. Bu durum, bütün vakumlu ürünlerde görülen doğal bir durumdur. OiOi Porsiyon’un vakumu kuru, temiz ve pürüzsüz yüzeylerde yüksek performans göstermektedir. Bir yapışma ve sabitlenme anlamına gelmeyen vakum özelliğinin üründe bulunma amacı, bebeklerin ek gıdaya geçtikleri ilk aylardan itibaren aile sofrasına katılımlarına destek olmak ve beslenme saatlerini daha keyifli hale getirerek annelerin hayatını kolaylaştırmaktır.

OiOi Kapaklı Kase’nin vakumu çalışmıyor. Ne yapabilirim?

Vakum sistemi dikey olarak çalışan bir sistemdir. Yani ürünü yukarı doğru çektiğinizde direnç göstermesi, vakumun doğru çalıştığının bir göstergesidir. Yatay olarak çekildiğinde ise ürünün tabanı hava alacak ve kolayca yüzeyden ayrılacaktır. Bu durum, bütün vakumlu ürünlerde görülen doğal bir durumdur. OiOi Kapaklı Kase’nin vakumu kuru, temiz ve pürüzsüz yüzeylerde yüksek performans göstermektedir. Bir yapışma ve sabitlenme anlamına gelmeyen vakum özelliğinin üründe bulunma amacı, bebeklerin ek gıdaya geçtikleri ilk aylardan itibaren aile sofrasına katılımlarına destek olmak ve beslenme saatlerini daha keyifli hale getirerek annelerin hayatını kolaylaştırmaktır.

OiOi Kapaklı Kase’yi çantamda taşıyabilir miyim?

Ürünümüzün kapağı, yemek sonrası kalanların saklanmasını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Kapak, sızdırmazlık özelliği taşımamaktadır. Silikonun yumuşak yapısı sebebiyle, ürünümüz içi dolu şekilde çantada taşımaya uygun değildir.

OiOi Uyku Arkadaşı’nın emziği çıkıyor mu?

Ürünümüzün tek parça halinde tasarlanmıştır. Emzik kısmı Uyku Arkadaşı’na sabittir ve çıkartılabilir değildir.

OiOi Uyku Arkadaşı’nı nasıl temizleyebilirim?

Ürünümüz oyuncağı ile birlikte elde yıkanabilir ya da sterilizatöre konabilir. Yıkama sonrası temiz bir bez üzerinde asmadan kurutulması tavsiye edilir.

OiOi Uyku Arkadaşı’nın emziği tek boy mu?

Ürünümüzün emziği anne göğsüne benzer anatomik formu ile tek boydur ve ilk günden itibaren 0+ ay kullanım için uygundur. Bebek büyüdükçe annenin göğüs ucu nasıl büyümüyor ise anatomik uçlu damaksız emziklerin de büyümesine gerek yoktur.

Satın aldığım ürünün üzerinde MinikOiOi yazıyor. Bu ürün sahte mi?

MinikOiOi markamız, üretim, kalite, güvenlik ve test prosedürleri ve koleksiyon olarak OiOi markamızla birebir aynı özellikleri taşıyan tescilli yurt dışı markamızdır ve orijinalitesi garantimiz altındadır. MinikOiOi markalı ürünlerimizi güvenle kullanabilirsiniz.

OiOi ürünleri nerde üretiliyor?

Tüm OiOi ürünleri Bursa’da bulunan kardeş firmamız DOH Silikon Kauçuk A.Ş.’de üretilmektedir. Tesisimiz, bağımsız test kuruluşları tarafından A puan almış ve Türkiye’nin karbon salınımı olmayan ortamda üretim yapan tek silikon üretim tesisidir.

OiOi ürünleri neden bu kadar pahalı?

Gıda sınıfı silikon ham madde ve üretim prosesi olarak yüksek maliyetli bir materyaldir. Bu nedenle silikon ürünlerin satış fiyatları plastik ürünlerle karşılaştırılmamalıdır. Diğer yandan silikondan üretilen ürünler kullanım talimatlarına uyulduğu sürece yıllarca kullanılabilir. Çatlamaz, kırılmaz, deforme olmaz, dolayısıyla uzun ömürlü ve ekonomiktir.