Annelerin Korkulu Rüyası: Aspirasyon!

Annelerin Korkulu Rüyası: Aspirasyon!

Aspirasyon, bebeğin yutarak midesine göndereceği bir maddenin yanlışlıkla solunum yoluna kaçmasıyla oluşan durumdur. Yutma esnasında solunum yollarına kaçan bu maddeler, akciğerlere kadar ilerleyerek çok ciddi komplikasyonların gelişmesine yol açabilir. Özellikle diş çıkarma dönemindeki bebekler, kaşınan diş etlerini sakinleştirmek için buldukları her türlü nesneyi iştahla ağızlarına götürme eğilimi gösterirler. Bazen gıdaların kendisi, bazen de ağza götürülen bu yabancı cisimler aspirasyon riski yaratabiliyor. Aspirasyon kendini solunum yolunun tıkanması şeklinde hemen gösterebileceği gibi, kronik öksürük ve hırıltı ile uzun vadede de gösterebiliyor. Aspirasyona en çok neden olan gıdalar arasında; fındık, fıstık, badem, ceviz gibi kuruyemişler, diş çıkarma döneminde bebeklerin eline kemirmeleri için verilen elma dilimi, havuç, salatalık ya da ekmek kabuğu gibi gıdalar, mandalina, portakal, erik, zeytin, karpuz, üzüm gibi çekirdekli meyveler geliyor.

 

OiOi Püre ile Aspirasyon Riskine Son!

Gıda sınıfı %100 premium silikon bebek ürünleri markası OiOi’nin Püre ürünü, bebeklerin meyve ve sebzelerle güvenli bir şekilde tanışmasına yardımcı oluyor. OiOi Püre’ye konan taze meyve/sebzeler, başlık üzerindeki deliklerden geçerek püre haline dönüşüyor ve bebeğin aspirasyon riski olmadan beslenmesini sağlıyor. Soğutulmuş/dondurulmuş yiyeceklerle kullanıldığında diş çıkarma dönemindeki bebeklerin diş etlerini de sakinleştiren OiOi Püre’nin diğer önemli avantajları ise şöyle;

  • Kulpu bebeğinizin kolayca kavrayabilmesi için özel olarak tasarlanmıştır.
  • Ayrılabilir parçaları sayesinde kolayca temizlenebilir.
  • Plastik ürünlere sağlıklı bir alternatiftir.
  • Sterilizatörde temizliğe uygundur.

OiOi Püre, bebeğin kendi kendini güvenli bir şekilde beslemesini sağladığı için BLW yönetime en uygun beslenme gereçlerinin başında geliyor.

Bloga dön